4. den

Probouzím se s totálně umrtvenou pusou od koky. Klasicky mě budí opice, které mi hází dírou do tamba šlupky od ovoce a různých jiných pochutin, které si na palmách trhají. Po asi hodině, co si dočítám poslední stránky úžasné knihy „ Kam se poděl můj sýr“. Přichází opět Mariáno do mého tamba a přináší mi mléko ze stromu „Leičevara“ a posvěcenou vodu. Modlí se za mě, za mou rodinu a mé zdraví. Ať najdu klid v duši a nechám se pohltit  silou přírody. S čerpáním energie souvisí i celibát, po celou dobu léčby v jungli. Je zakázaný sex a masturbace. A to z důvodu, že při orgasmu se ztrácí příliš mnoho energie, která je potřebná pro využití síly rostlin a léčivých bylin.

Celé ráno se táhne v duchu „debil
a hoven“. Učím se zrovna základní slovíčka, která budu nejčastěji potřebovat, abych v Peru neumřel hlady. Zrovna se řeší tahle dvě. Dostávám záchvat smíchu, když je pořád opakují dokola a vůbec nechápou, proč se tak směji. Vysvětluji jim český význam těchto slov a spouští se hromadný řev.

Ve španělštině „hoven“ znamená mladý a „debil“ slabý. Poté celý den všichni opakují právě tato dvě slovíčka, jak postižení.
Dnes poprvé jedeme do Iquitos za panem doktorem Robertem Inchaustygym. Učil se od kmene v Columbii. Na základě svých poznatků poskládal vlastní vakcínu/sérum, kterým léčí všechny známé těžko léčitelné nemoci, jako je např. HIV, rakovina, cukrovka, astma. Jeho ordinace je velice skromná. Je zde pouze lehátko, židle, stůl a počítač. Má nádherně čistou podlahu, ale po našem náletu s gumákama s 3cm vrstvou bahna jsme mu to tam luxusně zaneřádili. Šlo na něm vidět, jak je pěkně nasranej.
Snažím se sehnat peruánskou sim kartu. Když už konečně seženu obchod s operátorem, probíhá to jako někde ve Fort Knox. Chtějí pas, otisky prstů a další dokumenty, co normálně po kapsách nenosíte. Tohle u našich operátorů fakt nezažijete.

Naštěstí máme chvilku času po vstupní prohlídce a odebíráme se do Cafe Nanu, kde je wifi a personál umí anglicky!
Co víc si přát? Ihned se připojuji na internet a dávám vědět rodině, že jsem v pořádku dojel. Poté objednáváme něco malého na zub.
Já si dávám tenhle luxusní zeleninový salát.

Naposledy se loučíme s Michalem v porto Iquitos a jedeme lodí zpět do centra. Kambo se dnes nekoná. Jsem naprosto vyčerpaný z vedra a dehydratace.
Pro aplikaci kamba je nutné vypít 3 litry vody do 30 min, což se možná nezdá, ale je to extrémně náročné.

Snažím se mermomocí usnout, ale R2D2 (pták, který vydává úplně stejný zvuk) mi v tom brání. Dnes mě neskutečně bolí krk. Modlím se, ať se neozývá nádor. Snad vše zítra bude dobré.
Dobrou noc

15 komentářů u „4. den“

 1. Petře, vždy když čtu tvůj Insta a nyní tento blog tak mám slzy v očích… to jaký si bojovník a kolik lásky a energie umíš dát a zároveň kolik jí okolo sebe máš. Všichni co tě sledujeme tak držíme pěsti v tvém boji, protože tvým postojem přístupem a pozitivním myšlením to prostě porazíš! Chceme už číst “ Lufik poražen“! ✊️✊️✊️???❤️❤️❤️

 2. Ahoj kamaráde:) každej den se těším na další článek. Hezky se to čte a je to moc zajímavý. Ať se tvůj stav jen lepší!

 3. Ahoj Petře, to co tady píšeš je úžasné, tvoje odvaha je neskutečná, vydat se sám na druhý konec světa za „šamany“.. To chce pořádný kus odvahy. Jsi očividně silný člověk, který se nevzdává a věřím, že nakonec svůj boj vyhraješ, chce to jen čas, trpělivost a víru. Držím pěsti a nevzdávej se, bude to stát za to! 🙂

 4. ahoj Peťo, budu se opakovat, jsi opravdu bojovník a mnoho lidí by se od tebe mohlo učit a brát si z tebe příklad. Jsi vyjímečný kluk a po tom všem, co jsi už pro své uzdravení udělal a podstoupil, ti smekám hlubokou poklonu a ze srdce přeji, aby ses uzdravil a žil plnohodnotný život, jaký si ty i stvá Simonka zasloužíte!
  Držte se oba

 5. Vždy každý nový příběh čtu se slzy v očích a naději že si konečně přečtu lufik je poražený

 6. Zajímavé,poutavé čtení.
  Jsem nesmírně ráda ,že se dozvídám v mém pokročilém věku Vaše příběhy z Peru.
  Držím palce,aby „Lufík“ spinkal!
  Srdečně zdravím Vás Petře i Vaši Simonku.
  Díky za to, co pro nás píšete.

 7. Včera jsem náhodou na fb narazila na Tvůj příspěvek, veškerý text na tomhle webu jsem přečetla jedním dechem, shlédla videa… Dnes na Tebe celý den myslím a říkám si, jak je ten život někdy hrozně krutý a nespravedlivý! Obdivuji Tvou sílu, energii a statečnost. Máš velké srdce a stejně tak ho mají i Tvý nejbližší. Moc držím pěsti, aby jsi z toho těžkého boje vyšel jako vítěz! Nevzdávej se! Věřím, že svůj boj vyhraješ!

 8. Já taky dostala záchvat smíchu když jsem si představila, jak všichni kolem mě říkají dokola „debil a hoven“ 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *