Přepis dotazníku pro Sharka na ozdravný pobyt na Bali

Dotazník pro Michala Sharka, který chtěl vytvořit novou formu léčby rakoviny skrze klid, kvalitní stravu a meditace na Bali. Byl zaslán koncem července 2017. Petr výběrkem prošel, ze zdravotních důvodů však na letadlo nenasedl – víme proč. Vemte si z toho ponaučení… EH

Brání ti něco v tom, aby se projevilo tvoje autentické, vitální já? Pokud ano, co tě nutí se držet zpátky?

Dřív mi bránil okolní svět. Byl jsem někým jiným, abych zapadl do společnosti. Pochopil jsem až v Peru, že jsem vlastně originál a úžasná bytost sama o sobě. Slíbil jsem si, že už nikdy nikomu nebudu nic dokazovat, ať už je to táta nebo společnost. Budu sám sebou a budu šťastný. Pokud mě lidi nepřijmou takového jaký jsem. Nic se neděje, protože se nemůžu zavděčit všem.

Co na sobě miluješ, vychvaluješ?

Miluji celou svoji bytost, ale pokud mám jmenovat, tak určitě otevřenost, pokoru, touhu pomoci všem nemocným, pozitivní přístup, svůj úsměv a smích.

Co v tvém životě chybí?

Už ani nevím jaké to je být zdravý a žít život bez bolesti. Takže určitě zdraví.Také se snažím naleznout své dětské štěstí. Snažím se radovat ze všeho jako dřív, co jsem byl malý, ale moc mi to nejde. Během pobytu v jungli jsem měl vizi. Ta vyobrazovala, že jsem se viděl jako malý, hrát si ve starém bytě na koberci s hračkami. Jen z toho pohledu na mě sršela pozitivní energie a hlavně klid a štěstí. Mám v plánu poprosit současného majitele a sednout si na chvíli na to místo, kde jsem seděl jako malý. Třeba mi to pomůže najít to pravé dětské štěstí.

Čeho si ve svém životě ceníš?

Rodiny, přítelkyně, přátel a lásku, kterou mi dávají. Svého klikatého života, který bych za nic nevyměnil.

Máš nějaký milostný vztah? Pokud ano, jsi šťastný? Pokud ne, přál by sis být šťastný?

Přítelkyni mám a je to můj anděl strážný. Sice občas brblá a bere si volno, ale pořád tu pro mě je v těch nejtěžších chvílích. Jsem šťastný a nesmírně si ji vážím, že přišla do mého života.

Přináší ti tvoje práce naplnění?

Pokud mohu počítat psaní na blog články, tak ano naplňuje mě to, když mi lidi píší, že jsem jim otevřel oči a změnil jim přístup k životu. Má práce tím není zbytečná.

Máš pocit, že žiješ v souladu se svým životním plánem?

Na tuto otázku popravdě ještě neznám odpověď. Snažím se na ní přijít drobkami, které mi osud háže do cesty.

Cítíš se být sexuálně spokojený, ať už máš partnera, nebo žiješ sám.

Momentálně jsem v „celibátu“ trvající asi 80 dnů. Na sex teď vůbec nemám pomyšlení kvůli zdravotním komplikacím, které mě poslední dobou provází. Dříve sexu bylo dost a spokojený jsem byl.

Vyjadřuješ se tvořivě? Pokud ano, jak? Pokud ne, cítíš se po tvůrčí stránce frustrovaný, jako by v tobě něco umíralo touhou vyjít na světlo?

Rád píšu a kreslím si, i když kreslím hrozně. Přináší mi to radost a přeci jen své výtvory moc lidem neukazuji. Jsou hlavně pro mou vnitřní radost.

Cítíš se být finančně zdravý, nebo jsou peníze příčinou stresu v tvém životě?

Díky rodině, laskavým přátelům a státu, který vyplácí důchod, jsem finančně zdravý a peníze jsou jen papírky, kterými si kupuji to, co právě nutně potřebuji.

Když by tvoje dobrá víla mohla v tvém životě změnit jedinou věc, co by sis přál?

Být zdravý.

Jaká pravidla z těch, který mi se řídíš, bys chtěl porušit?

Neřídím svůj život dle pravidel. Prožívám ho, jak mi srdce a rozum říká.

Co by podle tebe mohlo být příčnou nemoci?

Špatný vztah s tátou. Na vztahu pracuji od příjezdu a popravdě za tu krátkou dobu tátu nepoznávám. Náš vztah je úplně někde jinde, ale stále cítím, že si nejsme natolik blízcí jako si být máme.

Co potřebuje tvoje tělo, aby se uzdravilo?

Lásku, porozumění, klid a kvalitní stravu.

7 komentářů u „Přepis dotazníku pro Sharka na ozdravný pobyt na Bali“

  1. Brblala jsem a brblu stále Peti. Pláču a směji se tu zároveň. Taky si vážím toho, že jsme se našli… Jsem šťastná, že jsme se měli a vlastně v srdci navždy máme. Děkuji tam daleko za duhu.
    PS: Kreslíš nádherně. Tvůj deník je toho důkazem – můj strážný anděli…

  2. Peťko našiel podstatu života,len to zdravie mu nebolo dopriate 🙁 silný chlapec,bojovník s krásnym úsmevom .

  3. To je krásně napsané Simi… Myslím si, že je to strážný Anděl, který dokázal spoustě lidem změnit pohled na život!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *