6. den

Spal jsem sotva 2 hodiny kvůli nekonečnému dešti. Teď opravdu lituji toho, že jsem si nevzal špunty do uší.
Krk mě bolí takovým stylem, že už mi dochází nápady v jaké pozici sedět/ležet. Naneštěstí po chvilce trápení přichází  Zain s vodou a začíná klasický pitný maraton. Zapaluji tokai (asi jediná věc, která odhání moskyty).
Sedám na záchod, beru mobil do ruky a sjíždím klasicky facebook, jako každý normální vrstevník mého věku. Píšu své lásce, aby mi dodala trochu motivace, protože jsem na pokraji všech sil. Díky bohu za časový posun. Odpovědi se dočkám do pár minut a pití může začít. Děkuji lásko.
Skáču do svých super zelinkavých gumáků a štráduju si to rovnou do maloky. Nemám vypitou ani půlku, ale koho to zajímá :D. Po mně přichází i místní Carlos, Gaude, Gloria a Nestor, kteří se chtějí také očistit kambem. Vodu se snažím vypít mezi prvními, abych nemusel sledovat protočené panenky a reakce těl ostatních přísedících na jed. Opravdu to není hezký pohled, když jdete jako druhý.
Mám vypito a jdu na řadu jako první, uf. Zain mi tentokrát vypaluje rovnou 7 děr do kůže. Oproti včerejšímu dni je tohle trošku jiný kafe. Snažím se nemyslet na bolest. Jen přijímat medicínu, která mi má pomoci.
Nástup kamba je dneska šílenej. Všechno je zrychlené. Nestačím si ani uvědomit, která bije a už hystericky zvracím a plním jeden kbelík za druhým.
Takhle zle mi v životě nebylo. Hoří mi hlava, napuchají rty, krk a mám pocit, jako by se všechno zlé shromažďovalo v mém žaludku a chtělo to okamžitě ven. Po vyzvracení vůbec nevím, co se děje, jak se jmenuji, ani jak jsem se sem dostal. Letmo pozoruji ostatní, jak zvrací a naříkají. Vůbec mi není líp. Snažím se vypít asi další litr, abych se mohl ještě vyzvracet, protože můj žaludek je v jednom ohni. Usedám do nové pozice a vyvolávám zvracení. Hurá! Úspěšně plním další kbelík a naprosto vyčerpaný usínám na 20 min. Po probuzení se cítím doslova jako v novém těle. Vše ve mně vibruje a cítím snad každý orgán v těle, jak se hýbe a pracuje. Děkuji žabičce za hloubkovou očistu, i když to bylo peklo. Modlím se, že jed prostoupil do každé zanešené buňky v mém těle.

Zain mi po rituálu oznamuje, že v životě neviděl nikoho zvracet takovou barvu a konzistenci. Zvratky doslova smrděly jako lékárna. Je to prý velice dobré znamení o hlubokém a intenzivním čištění.
Celý den je utahaný. Na všechny padla únava. Já si beru stoličku, sedám si na okraj jungle a sleduji opice, varany, tapíry jak se koupou v místním jezírku.
Po asi hodině se začínám extrémně potit a zase smrdím jako lékárna. Dávám tedy ledovou sprchu, kde se se mnou sprchuje i velice jedovatý skákací pavouk. Nenapadlo mě nic inteligentnějšího, než ho vyplašit ledovou vodou, což ho neskutečně nasralo a skočil po mně. Naštěstí ho za včas odpinkávám a nestačí mě hryznout. Pak jsem klasicky začal křičet „arania, arania!“ a doufám, že mi někdo pomůže. Naštěstí jde okolo Gaude, který jej bere do speciální rukavice a vynáší ven.

Ještěrka, kterou sere, že po nocích svítím baterkou. Dnešním dnem jsem se konečně jakž takž adaptoval s džunglí.

Jsem naprosto fyzicky i psychicky vyčerpaný. Ulehám pod moskytiéru s knihou v ruce a snažím se adaptovat alespoň zvukům jungle.
Dobrou noc.

13 komentářů u „6. den“

 1. Vím, že je to asi hodně složitý proces, ale měl byste uvažovat o vydání knihy! Rozhodně koupím a určitě nebudu jediná…Co napsat dál? Žádná slova nejsou adekvátní k pojmenování toho, jak jste na mě zapůsobil…?

  1. Dobry den. O vydani knihy zatim neuvazuji. Priority jsou nekde jinde. Dekuji za podporu. Mejte krasny den

 2. Peto, sleduju tvoje prispevky a vypraveni.. uz nekolikrat jsem ti chtela neco napsat, ale nikdy jsem nevedela co.. vlastne ani ted to nevim 🙂 vim, ze ti pise strasne moc lidi a temer vsichni pisou to same, ale ja to musim napsat taky.. jsi obrovsky bojovnik, strasne silnej clovek a z celyho svyho srdce ti preju, aby jsi byl zase zdravy a stastny, protoze za tohle vsechno, cim si prochazis, si to proste zaslouzis! Snad to pro tebe nejsou jen prazdna slova.. drz se! Jana

 3. Co bylo dál? Proste Vase clanky fakt žeru?Petre piste co to pujde, Vase clanky mam jak drogu?Porad chodim koukat, jestli uz neni novy? Smekam pred Vami za Vasi statecnost a silu..ja bych to nedokazala..odjet do neznama, sama, podstupovat tohle vsechno..opravdu smekam!?

 4. Ahoj Peťo. Každý den vyloženě čekám na další a další díl.. díky tvým článkům, ať už tady nebo na IG, si uvědomuju cenu života… to že se denodenně stresuju v práci kvůli cizím lidem a pak jsem doma nepříjemná na lidi které mám opravdu ráda, mi příjde směšné a smutné zároveň.. jsi neuvěřitelně silná osobnost. Kdybych já byla ve tvé kůži tak bych se totálně sesypala na hromádku a rozhodně bych neměla koule na to, odjet přes půl světa někde do jungle úplně sama… Jednou mi doktor „od oka“ diagnostikoval podezření na rakovinu děložního čípku ( nakonec z toho nic nebylo ) ale za těch 20dní čekání na výsledky jsem se málem zhroutila. Výsledky byly kladné, ale zvýšené riziko tohoto onemocnění trvá.. z tohoto důvodu mi bylo doporučeno, abych přestala darovat krev.. nevím proč, všechny výsledky pro dárce mám dobré a navíc mám 0-, a té je fakt málo… nějaký čas jsem uvažovala o darování kostní dřeně, ale až díky tobě jsem do toho opravdu šla.. Opravdu nechápu kde bereš všechnu tu sílu a optimismus a ještě máš na rozdávání. Jsi obrovský vzor pro nás pro všechny a moc tě obdivuji a jak se normálně nemodlím, tak za tebe se zcela vážně modlím a věřím že si zanedlouho přečteme jak jsi v pořádku a tvé zdraví se stále zlepšuje! Díky Tobě!! Díky že rozdáváš optimismus a sílu a hlavně víru v sebe sama!

 5. To,co jsem chtěla napsat, napsali ostatní Vaši obdivovatelé přede mnou.
  Tedy: smekám před Vámi, za to ,co jste vydržel…..
  Naše energie proudí k Vám!
  Musí to pomoci.
  Pište, jak jen to půjde.
  Na každé pokračování čekám a i když se opakuji, chci, aby „Lufík spinkal. Držím palce.Pozdrav Vám i Simonce.

 6. Peťo, jste neuveřitelně statečný! Píšete skvěle, je to na knihu! Držíme Vám všichni palce…

 7. woooow to je úžasný příběh a hlavně Petře vy jste strašně statečný.Klobouk dolů,jak to všechno zvládate.Moc na Vás myslím a věřím,že tahle léčba zabrala 🙂 Přeji hodně sil a pozitivity???Žiju v Anglii a denně na Vás myslim co je nového a jak se citíte.Děkuji za krásné psaní,protože Vy dáváte svoji energii nejen sobě,ale i nám ostatnim.Krásný den☺️

 8. Pěti držím všechny pesti,ty to zmáknes. Mas neuvěřitelnou dusi bojovníka a silnou osobnost vedle sebe❤❤

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *