Sbohem HRDINO jménem Peťko ♥

Ahoj,
mnohým z Vás, kteří si dali odběr a otevřeli právě teď svůj mail, kde našli upozornění na nový článek, asi teď povyskočilo srdíčko: ,,Peťko píše!“
Ale bohužel Vás zklamu, píše „jen“ Síma poslední článek na rozloučenou za našeho milovaného Peťka, za toho nejstatečnějšího Muže na světě.
26. 9. 2017
Sedíme všichni u Tvé postele a plní naděje čekáme na Tvé probuzení.
Připomínáme Ti, že tu máš ještě práci, Ty sám jsi to tu noc předtím říkal, že doufáš, že pro své „lidičky“ tento svůj životní příběh dopíšeš.
Peťkova maminka říká: ,,Noo Simi, jinak to totiž zůstane na nás.“

On totiž Peťa psal každý den svou rukou deník. Žádný počítač, žádná klávesnice, jen papír a propiska.
Psal ho pro mě, aby si připadal, že jsem tam s ním. Proto, aby až ho budu číst, abych měla pocit, že to s ním prožívám. Nic krásnějšího a čistšího mi nikdo nikdy nedal. Tento dar pro mě má tak obrovskou hodnotu, že si to nikdo nedovedete představit. Kreslil mi tam i krásné obrázky, psal vše, co cítil, to jak mu bylo i nebylo. A řekl, že nechce, aby ho někdo četl, že jsou tam psané pro něj věci citlivé.
Ale protože Vás zajímala jeho cesta a on byl šťastný, že se se svými zážitky může podělit, začal deník přepisovat do formy, kterou znáte, přepisoval to pro Vás! ♥
Jen teď, když už tu není, to nejspíše nemá smysl.

Tak moc mi chybí. (Nejen mě samozřejmě, ani si nedokáži představit, co uvnitř cítí jeho rodina a jeho milované okolí.)
Já za sebe mohu říct, že to úspěšně nezvládám. A myslím to opravdu vážně. Ačkoliv se Vám texty mohou zdát „silné“, jsou psány právě v těch chvílích, kdy se snažím silná být, abych Vám tu úplně nebulela.
Ale upřímně…, ta síla, kterou jsem v sobě brala po celou tu dobu nevím kde, se někam poděla. Jako by odešla a umřela s mým Peťkem. S mým skoro mužem. Heh. Strejda Petr mě s Peťou často oslovovali: ,,Peťova/Má skoro ženo.“
Ach jo…, tak moc to bolí. Pořád jen pláču, každou chvíli ve dne i v noci.
Pořád čekám na to, až zase ucítím jeho vůni, až uslyším jeho hlas, který říká:
,,Miluju Tě fufo. Jaký jsi dnes měla den lásko? Pojď objednáme si pořádnýho burgera! Miláčku jdeme na sushi, cítím, že moje tělo potřebuje rybu! Děkuji, že se o mě tak staráš, jsi můj poklad!“
Přesně tahle slova, tyhle věty mi budou znít už jen v mé hlavě a vzpomínkách.
Bože!!! :'(

Jeden den, je Peťkovi dost zle, má bolesti a zvrací, jsem mu na blízku (jako předešlé dny), jdu mu vypláchnout jeho blinkací misku. Když se vracím, klečí se zabořenou hlavou v polštáři a pláče.
Běžím k němu a ptám se ho: ,,Lásko copak? Proč pláčeš? To tak moc bolí?“
A Peťko říká: ,,Bolí, ale pláču, protože jsi ta nejúžasnější žena a já ani nevím, jestli si Tě zasloužím!“
Pláču s ním a říkám: ,, Miláčku, Ty jsi ten dloooouhý dopis na dvě oboustranné A4-ky nečetl viď?“
Peťko: ,,Ne nečetl.“
,,Tak já Ti ho přečtu.“….nebudu ho sem celý vypisovat, prostě a jednoduše v něm stála mnohem delší verze našeho příběhu, jako jsem mu psala k videu k narozeninám. A na konci byl důležitý odstavec o tom, že si mě a zdraví po tom všem žádný chlap nezaslouží víc, než právě můj Peťko!
A jsem moc ráda, že jsem mu ten dopis přečetla, protože od té doby do včerejšího večera ležel netknutý na jeho nočním stolku.

Snažila jsem se pro něj dělat své maximum, párkrát jsem cítila, že už jdu za hranici sama sebe a nebylo mi dobře, proto jsem měla občas nálady, kdy jsem na něj mohla být hodnější, ale jinak jsem se mu odevzdala a snažila se žít jen pro něj a dělat vše s láskou k němu. A poslední měsíc a půl jsme strávili SPOLU vesměs 24 hodin každý den. Tohle a to, že už je na krásném místě, kde ho nic nebolí a je mu dobře, je mi útěchou v těchto smutných a bolestivých dnech.
Těším se na den, kdy tohle všechno uvnitř sebe přijmu a budu se zase usmívat na svět a na Peťka,….na mého hrdinu do nebe.
Děkujeme Vám všem za Vaši úžasnou, nekonečnou podporu a víru, kterou jste měli spolu s námi. Povzbuzovali jste Peťu do dalších dní jeho života a pro něj to opravdu moc znamenalo.

Peťa měl a má tu nejlepší rodinu, kterou si mohl přát. Rodinu tak velkou s ještě většími srdci. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem poznala nejen jeho, ale díky němu i jeho silné blízké, které nadevše miloval. Pro rodinu by totiž obětoval cokoliv. Děkuji za všechny. Za jeho maminku Eriku, tatínka Romana, bratra Erika, strejdu Petra, babičku Darinku, babičku Danu, dědečka Petra, tetu Moniku, strejdu Vildu, Karinku..a prostě mnoho a mnoho dalších úžasných andílků. (Kdybych tu měla všechny vypisovat, tak tu budu ještě hodně dlouho, takže se omlouvám.)
Všichni pro Peťulku dělali své maximum od začátku až do konce. Konce?
Ona smrt vlastně není konec. Ale to už je zase jiný příběh.
SBOHEM Peťko, miláčku, lásko, fufo, hrdino.., zůstaneš v našich srdcích.
Miluju Tě.

S láskou navždy Tvá Síma. ♥

82 komentářů u „Sbohem HRDINO jménem Peťko ♥“

  1. Díky dvěma báječným lidem za ukázku pravé lásky, která bohužel skončila takhle tragicky. Nikdy nebude dobře, že Péťa odešel, ale časem se to zlepší. Buďte silná Vy i Pèťi rodina 😉

 1. Krásně napsané. Když mi píplo upozornění tak jsem ještě vyspával, ale když jsem zjistil oč jde hned jsem byl vzhůru. Símo.. přeji ti pevné nervy, soucítím s tebou. Je to strašné, když ti život vezme lásku.. je mi to moc líto..

 2. Prekrasne napsany.Placu a plno lidi se mnou….Obdivovala jsem ho a prala jsem mu a zaroven verila v uzdraveni.My dva jsme se osobne neznali,jen jsem po celou dobu drzela pesti a prala lepsi zitrky.I Vam zaslouzi velky obdiv a diky,ze tak mlada a vse jste zvladla na jednicku.Dnes mohu jen napsat,drzte se a hodne sil.Uprimnou soustrast.

 3. Pláču. Trhá mi to srdce na kousky. A to jsem Vás znala jen z fotek, ale sledovala Vás od začátku tohoto smutného příběhu.
  Čekala jsem tu na denně na další mail
  od Vašeho hrdiny, od Vaší lásky a pak převyprávěla doma rodičům, prarodičům, kamarádům,…
  Zapsali jste se mi do srdce, stejně jako mnohým dalším.
  Dejte nám o sobě občas vědět, jak se máte a tak…
  Držte se a buďte při jeho rozloučení všichni stateční, stejně jako byl on.

 4. Simonka….ked mal Peto 24 narodeniny,pod jeho fotku na tvojom fb,kde drzi ten napis,ze uz ma 24r,som mu napisala,ze ked pojde o 10 rokov do Peru,za tym samanom,co mu povedal,ze stale umiera v tom istom veku,nech mu povie ze sa mylil. A Peto odpisal,ze pri odchode mu saman este nieco povedal ….a ze to napise na web. Ale uz nestihol. Co mu ten saman povedal? Prosim…
  Zuzka

  1. Pokud to nevadí, také bych ráda znala odpověď. Myslela jsem si, že už o duchovní stránce leccos vím a byla jsem přesvědčená, že Peťa v tomhle směru (i v ostatních) udělal opravdu vše. Nevím, co víc měl udělat, aby se dostal z té smyčky, o které mluvily palmové listy. Proto moje víra v nějaké duchovno teď utrpěla slušný otřes. Možná si jen něco namlouváme a nic takového neexistuje. Bolí mě srdce spolu s vámi. Bylo mi ctí sledovat Petrův příběh, obohatil spoustu lidí, je mi moc líto, že mu naše víra a pozitivní energie nedokázala pomoci.

   1. Já jsem přesvědčená, že tímhle životem ten kruh rozbil… Nesobecky bojoval a dal a dostával čistou a silnou lásku. Ovlivnil spoustu lidí a nespočítáme, kolika lidem vlastně pomohl. Podle mě žil a tragicky zemřel přesně tak, aby se z toho kolotoče umírání napříště dostal. Je strašně smutné, že odměna nepřišla už v tomhle životě, ale třeba bylo záměrem protrpět se i tímhle posledním brzkým koncem… Upřímnou soustrast celé rodině.

 5. Simonko,krasne napsane od srdicka?Placu s vami,verila jsem v zazrak a neustale posilala energii a silu…myslela jsem a myslim na vas kazdy den????Drzte se,a presne jak jiz nekdo zminoval predemnou,dejte nam o sobe vedet?Hodně síly??

 6. Hodně sil .Odeșel s tím ,že bojoval a zkusil všechno .Byl to bojovník .❤❤❤Je mi to tak líto jako bych ho osobně znala.?

 7. Čtu a brecim… Je mi to strašne moc líto… Peťu jsem neznala, ale ode dne kdy přišla ta smutná zprava, tak na Vás oba myslím. Přeji hodně sil ! ?

 8. Dobrý den Simonko, moc na Vás všechny myslím, pořád brečím. Věřila jsem, modlila se, aby to Petr zvládl, nedokážu slovy vyjádřit jak jsem zklamaná… Jsem též nemocná, rvu se o život jako Petr… Chtěla jsem moc, aby žil. Myslela jsem, že když člověk změní přístup, stane se zázrak… Nevím co napsat… Teď už mu je dobře ❤️ Držte se. Lada

 9. Brečela jsem včera, brečím dneska…sledovala jsem Váš příběh hrozně dlouho a držela palce ať je všechno zase fajn ? Držte se Simčo, Péťa na Vás je určitě neskutečně pyšný! ❤️

 10. Byl si ohromný hrdina ? věřila jsem porad ze to zvládneš a tu svíni kopne s do zadku!! Bohužel :/:/ bojoval si a to je dulezite ?? Simonka krásne napsáne ? držet se !!! Mnoho sil.:(

 11. Simonko, já jsem nikdy nečetla nic krásnejšího a dojemnějšího…. teď tu sedím a pláču, i když jsem vas osobně nikdy nepotkala. Nevím, co napsat…. Je mi to tak moc líto.DĚKUJU!Děkuju, že jste nám všem v tomhle divným světě ukázali, že opravdová láska existuje. Přeji Vám, ať je k Vám čas milosrdný a přinese Vám ješte hodně radosti.Moc si to zasloužíte. Smekám před Vámi! S úctou Marie

 12. Čtu a brečím a brečím..Nádherné napsáno!! Simčo ,slova jsou zbytečná …jedním slovem nádhera a My všichni děkujeme za Vas za tebe a za Petu !

 13. Sama dobre vím, jaké to je ztratit tu nejbližší osobu tobě blízkou. Takže vím co právě teď prozivate.??? jediné co mužu říct, upřímnou soustrast. Byl to hrdina. A vždycky bude. A za nějakou dobu se budeš zase usmívat. Jen to potrvá. ❤️❤️❤️

 14. Simonko,

  děkujeme za to, že i v tuto chvíli najdeš sílu pro informování nás, i když jsem Peťu osobně neznala, sledovala jsem jeho příběh dlouhou dobu, proto mě jeho odchod velmi dostal.
  Držte se, brzy bude zase dobře. ♥

 15. Simonko je mi to tak strasne lito ze ani slovy nedokazu vyjadrit jak moc. Sledovala jsem Vas jak se perete a bojujete spolecne ze te potvore nakopete prdel. Tu krutou zpravu jsem zjistila na ceste domu z prace jelikoz to byl cas kdy jsem se vzdy koukla co je noveho u vas a jak se dari. Bohuzel….. takovy obrovsky pocit smutku a beznadeje co jsem v tu chvili citila. Je mi to tak strasne lito. Je naprosto nepredstavitelne s cim se ted musite prat vy a cela rodina. Budte statecna a silna. Mate muj velky obdiv a smekam. Peta byl obrovsky clovek ❤️

 16. Je to hrozné.. Jestli si lidé stěžují na život a na své zdraví a jak už je nebaví žít, měli by se vžít do kůže Peťka, který to bral opravu statečně a pozitivně a bojoval do poslední chvíle.. To je teprve tragédie, krásnej mladej kluk a prostě už není… je to strašné.. Petku ani tebe jsem neznala ale po přečtení jsem začala brečet.. Držte se, je mi to líto!!!…

 17. Je mi to moc líto ??.. Simonko, jste úžasná a silná žena! Patří Vám velký obdiv, Vám oboum ?.. Peťka byl neskutečně silný bojovník a bojoval do poslední chvíle.. moc mě mrzí, že tento „boj“ nešel vyhrát, všichni jsme v to doufali a věřili. I když Vás neznám osobně, mezi Vámi byla tak čistá láska, která se vidí málokdy.. a o to víc mě mrzí, že nemohla dál pokračovat a všichni cítíte tak moc bolesti ? Nedokážu si to ani z poloviny představit, co jste prožívali a prožíváte teď.. Simonko, rány v srdci budou pořád, ale čas je lék.. Peťku Vám sice v životě nevrátí, ale pomůže překonat tu dobu, než se zase opět shledáte..?? Jste moc statečná a silná, myslím na Vás ??

 18. Simi,krásně napsané. Jste všichni moc stateční.Držte se . Peta byl neuvěřitelně silný kluk,ten nejstatecnejsi a teď uz mu bude dobře. Bude vás všechny ze shora opatrovat.Obdivuju vás, jste tak stejně statečná jako byl Peta.

 19. Simonko, tady slova prostě nestačí. Posílám obrovský objetí a ve vzpomínkách hodně energie. Péťa svým přístupem změnil svým způsobem i můj život. A ty… ty jsi pro mě obrovská hrdinka a úžasná ženská. Peťka už je tam, kde je mu krásně… teď budu držet palce tobě.. ať je prostě jednoho dne líp.

 20. Simonko placu..tak moc s Vami citim..dnes od rana palim svicku za sveho tatinka/dnes rok co nas opustil/i za Petu….Drzte se!!!!cas jen malinko zmirni tu velikou bolest..ale stesk nikdy nezmizi..vim o tom sve…Kdyz budete „pokracovat“ v Petove odkazu, treba v jeho deniku z Peru..bude to uzasne a prinosne pro nas vsechny. Moc na Vas myslim, budte silna, silu budete na dalsi dny, tydny, roky..moc potrebovat. Jednou ale zase vysvitne slunce..Mam Vas rada. I kdyz Vas znam jen virtualne?Petrs

 21. Simonko je to moc krásně napsané, pláču a pláču. Sice jsem vás dva neznala, ale to jak jste to spolu statečně a s humorem zvládali, je úžasné. Zasloužíte si oba můj velký obdiv ❤ Pořád bude v tvém srdci, vzpomínky a zážitky s Peťkou ti nikdo nevezme. Buď statečná a i když to teď moc nejde, věř že přijde den, kdy budeš zase šťastná. Peťa se na tebe bude usmívat shora a bude chránit tebe i celou rodinu. Jsi velká bojovnice, statečná, mladá a krásná slečna. Vím, nikdo si nedokáže představit tu bolest kterou zažíváš, ale věř že ty to spolu s rodinou a přáteli zvládneš ❤

 22. Simonko, neznala jsem ani tebe ani Peťku, ale Váš příběh jsem sledovala jak na FB , tak na IG. Čas rány zahojí, vy to zvládnete, tak jako mnoho věcí doteď. Jste silná a statečná žena. Je mi to strašně líto, jelikož jako každý tady a vy všichni jsem Peťkovi držela moc palce, že tu mrchu porazí a nakope jí kamsi. Peťka na vás kouká z výšky a je na vás hrdý a vždy bude, bude vaším strážným andělem a povede vaše kroky v životě.
  Mrzí mě, že nemohu být na posledním rozloučení, ale v ten den si na sebe vezmu to nejbarevnější oblečení které najdu a vzpomenu si na něj, na vás, Držím vám palce a posílám aspoň trochu síly a hojícího času, který teď všichni potřebujete.

 23. Nic krásnějšího jsem nečetla .. brečím a soucítím s tebou. Mám sevřené štve z kazdeho slova co píšeš ?

 24. Nádherně napsané. Jsi tak strašně moc silná a statečná žena! Pořád na vás myslím ❤❤❤. Hrozně moc mě to zasáhlo, i přesto, že se osobně neznáme. A to je správné. Lidé by neměli být lhostejní k osudum ostatních.

 25. Dlouho jsem takhle nebrecela,osobně jsem Vás neznala,ale sledovala Vás životní boj a už jen to, ze Petko byl stejně mladý jak můj syn mi trhalo srdce ,je to moc smutné, čas to trochu obrousi ,přeji hodně sil Simonko i celé rodině a Petkovi už jen klid tam v nebicku

 26. Nadherne napsane, myslim na Vas vsechny a neprestavam plakat. Tolik lasky a oddanosti! Simi, je to nespravedlive, preji ti do zivota uz jen to dobre. Verim, ze sis toho vybrala na dva zivoty. Potkame se v duhovy den. Hubel is Hero!

 27. Simonko jste andílek.
  Děkuji a myslím,že nejsem sama,za Vaši statečnost se kterou , přes Vaši velikou ztrátu, se s námi dělíte o vzpomínky , myšlenky a pocity.
  Jsme v tom s Vámi . M.

 28. Simono, jste neskutečně silná žena ve svých letech, smekám…. za čas bude bolest snesitelnejší, ale nikdy nevymizí úplně, vy dva jste se opravdu milovali❤

 29. SIMONKO krásně napsáno!Život je hrozně nespravedlivý a je mi to strašně líto, brečim u každého článku který napíšete. Upřímnou sostrast. Chtěla jsem jen napsat že tohle je dle mého, opravdová láska. Je to hrozně smutné až nádherné to co jste spolu prožili a zažili, je mi hrozně líto že se Péťa neuzdravil a vy se společně nevydali na další cestu kterou by vám život přichystal. Byli jste neskutečně silný pár a oba bojovníci jaké jsem ještě nepotkala!! Oba jste velkou inspiraci pro nás všechny. DĚKUJI za Vaše články a všechno, protože vždy, když bude jakákoliv situace vzpomenu jsi právě na vás dva a budu bojovat!??

 30. Simonko příběh vás dvou jsem sledovala nějakou dobu a moc vám oběma přála aby tu Petulka byl, abyste spolu kráčeli životem ve štěstí a zdraví…láska vám dvěma rozhodně nechyběla mám chuť říct nechybí. Držte se Simonko Vy i Peťulova rodina. Až naberete trochu více síly prosím dejte nám zase o sobě vědět. Nenechte váš příběh uhasnout v zapomnění prosím. Peťa a Vy jste „stvořili“ novou rodinu…to jsme my co vás sledovali… drželi palce….modlili se….jsme tu pořád Simonko…s vámi se všemi!!! Držte se v těchto smutných dnech!!!❤??

 31. Simonko krásně jste to napsala upustila jsem i slzu ??.. Peťko byl silný muž bojoval statečně a vy jste skvělé žena která se ó něj suprově starala .. přeji Vám i rodone hodně sílí ?? jste hrdinové všichni

 32. Krásné, nemám slov …Simonko, tolik hezkého máte v sobě…Přeji vám v životě už jen hezké chvíle, protože si je zasloužíte a i když budou fyzicky bez Péti, dali jste si navzájem HODNĚ a to je napořád! I přes tu bolest v srdičku, zkuste být veselá, dělat věci co vás baví, pro Péťu, pro lidi kolem vás a hlavně pro sebe … Ono to časem půjde. Věřím, že věci mají svůj význam, i když pro nás v danou chvíli nepochopitelný. Mám také dceru a jako matka bych byla na vás pyšná! Držte se, je mi to líto…

 33. Simonko,jste silná žena,vše zvládnete i když teď to tak nevypadá. Tyto stránky jsem objevila teprve nedávno a úplně je hltala a věřila,že to dobře dopadne.Petr nádherně psal a vaše texty miluju. Ač Vás osobně neznám,tak na vás myslím každý den. A to je asi Péťův odkaz,vryl se do nás všech,bojovat do posledních chvil a nevzdávat to.Děkuji Péťo,že jsem Tě alespoň virtuálně mohla poznat a číst tvůj příběh. Jsem sama onkol.nemocná a před půl rokem mě zemřel milovaný človíček,takže přesně vím co prožíváte. Sbohem hrdino!

 34. Nádherně napsané, opravdu. I když jsem Peťku znala jen s Instagramu a z jeho příběhu tady, slzy se mi kutálý po tváři. Tolik silné lásky, kterou jste vy dva zažili, zažil snad málo kdo. Tolik síly, odhodlání přes všechnu tu bolest, kloubouk dolů před vámi. Simi hodně síly Vám i celé Peťkově rodině. Vůbec si nedokážu představit co v tuhle chvíli musíte prožívat :-(. Určitě v den posledního rozloučení zapálím za Peťu svíčku a obleču se co nejvíce barevně. Držte se!!!

 35. Simi, tecu mi spolu s tebou slzy ako hrachy, ked to citam. Nie preto, ze Petko tu uz neni, pretoze verim, ze je na mieste, kde ho nic neboli a je stastny, naozaj verim, ze tomu tak je. Ale preto, ze citim tvoju bolest a cistu nezistnu lasku a potrebu dat to vsetko von. Ten balvan, ktory ti sedi na hrudi musi byt strasne tazky a neviem a nechcem si to predstavit, co prezivate. Raz to pochopim uplne, pretoze moja mamina bojuje s tou pliagou a tiez je so silami na konci. Ale snazim sa do posledku na to nemysliet a byt statocna ako ty. I ty si obrovskou inspiraciou, Petko je na teba najpysnejsi na svete. Simi, zelam ti, aby sa ten balvam postupne zmensoval a casom bola z neho len mala gulicka, ktoru si navzdy schovas do svojich pokladov a ponechas lebo nebudes chciet uplne zabudnut. Ale opat sa dokazes nadychnut a usmuevat. Prezivame tu bolest s tebou Simi, maj sa krasne <3

 36. Je mi to tak strašně líto, Péťu jsem sledovala pár měsíců a jeho příběh mě moc chytl za srdce. 🙁 I když jsem ho neznala, pořád na něj myslím a na tebe a rodinu taky,jak to zvládáte? Věřila jsem,že to zvládne a uzdraví se. Při čtení jeho příspěvků a který už nenapíše, se mi chce brečet a je mi moc smutno:-( Nahoře se má už dobře,nic ho nebolí a na tebe dohlíží. Myslím na tebe,ať to vše zvládneš <3 ?

 37. Co říci, šťastou cestu Peťovi a mnoho sil celé rodině.Za tu dobu
  mi tak nějak nepřímo přirostl k srdci.je mi to moc líto.Držte se,

 38. Respekt a hluboká poklona Vám Simonko, takovou sílu a energii nemá každá žena,,, ani leckterý chlap ! Váše činy a skutky jsou hodné obdivu ! Myslím, že takovou Ženu, by chtěl každý muž a Petr si ji zasloužil maximálně !! Přeji Vám, ať se splní tajná přání a jste stále tak pozitivní !

 39. Mila Simonko,moc moc moc ti drzim palce.slova su zbytocne.verila som do poslednej sekundy,ze to date.
  Viem,ze aj dychat boli….
  Si pre mna hrdinka,skutocna hrdinka.bud aj ty na seba hrda.ked pride ten spravny cas,tak posuvaj petovu silu a odvahu v sebe dalej.tak budete naveky spojeny.

 40. Simonko,jsi anděl….přeji,aby jsi byla silná a vše jste s rodinou zvládli..myslím na Vás 24hod denně.Posilam sílu a hodně štěsti,ať je jen a jen lépe…

 41. Dočítám tyto nádherné slova se slzami v očích, Simonko jsi úžasná!
  Je mi to moc líto, neznala jsem Vás osobně, ale Peťkův příběh jsem sledovala na instagramu několik měsíců, a moc jsem mu držela palce! Při každém jeho příspěvku jsem doufala, že se dočtu šťastného konce?
  Když jsem se dozvěděla o té smutné zprávě, četla jsem tvůj příspěvkem a začala jsem plakat..cítila jsem jako bychom se znali?
  Doufám, že se má Peťko tam nahoře dobře! A tobě Simonko držím všechny prsty, ať to všechno s Peťkovou rodinou zvládnete?❤️

 42. Je mi to strašně moc líto. Moc na vás myslím, život je někdy hrozně nespravedlivý. Chce to ale žít dále, i když to teď bude hrozně moc těžké. Já jsem také citlivý člověk a všechno hrozně prožívám. Posílám Vám hodně moc sil a hodně hodně lásky a zdravíčka. Držte se, …

 43. Milá Simonko, co napsat ještě jiného, než co je již v mnoha příspěvcích napsáno …
  Po Petrovi zůstane velká prázdnota, protože je a bude pro nás pro všechny, kdo jsme měli tu možnost ho sledovat, velký vzor statečnosti, úsilí, odvahy, lásky, naděje a touhy po životě. Obdivuji i Vaši sílu, nekonečnou lásku, kterou jste ho podporovala i provázela. Přeji Vám, aby jste vše zvládla a myslela i na sebe, protože i Petr vždy chtěl, aby jste byla šťastná ….♥
  Před necelým půl rokem mé kamarádce rovněž ve stejném věku z důvodu rakoviny slinivky odešla krásná dcerka….tolik bolesti pro všechny mámy, které takto přijdou o své dítě.
  Je mi moc líto, že odchází mladí lidé, na prahu života…..
  Ať máte kolem sebe spoustu lásky, která Vám pomůže překonat ty první, nejhorší chvíle ….♥ ♥ ♥

 44. Simonko držte se… Peťka byl moc statečný a pozitivní člověk, myslím si, že spoustu podobně nemocných lidí svým optimismem nakopl…. já veřila, že on bude ten, kdo tu mrchu raka porazí, ale ona zase vyhrála… já přišla o blízkého člověka díky rakovině před 3 lety – už to tolik nebolí, ale není den, abych si nevzpomněla. Jednou za mnou přišel ve snu a řekl mi, že už je mu dobře, dorostly mu vlasy i vousy i ta vyoperovaná plíce, opět pracuje a dělá to co ho bavilo, a že se tam nahoře potkal se svým otcem i s mým dědou. A všechny své blízké na Zemi hlídá a ví jak se nám daří….. a že se jednou potkáme… Tak Simonko věřte a usmívejte se – Péťa se na Vás dívá shora a Vy máte o 1 andílka, který Vás hlídá víc!

 45. Nemam slov, je mi to strasne moc lito … Vas pribeh sleduji teprve 2 mesice ale naprosto me dostal. Doufala jsem a verila, ze budu cist uplne jiny konec… Clovek si opravdu malo vazi toho, ze je zdravy a ze muze zit normalni zivot. Petuv pribeh mi otevrel oci, dekuji. Uprimnou soustrast vsem pozustalym a hodne sil v tomto nelehkem obdobi

 46. Milá Símo,
  co se stalo je mi strašně moc líto. Petkovi je teď už dobře a kouká se na vás. Jste silná,upřímnou soustrast,a držte se. Monika

 47. Moc krásně napsané. Já jsem tě osobně neznala, ale sledovala jsem tvůj příběh a fandila ti asi jako plno dalších lidí tady. Ano lidé by si měli vážit života je to to nejcenější,co člověk vůbec má …hádky a malichernosti jsou k smíchu …
  V Květnu 2016 mi zemřela babička na Alzeimera a ta s nemocí vůbec ale vůbec nebojovala ale vzdala to hned od začátku …řekli jí že má přestat kouřit a ona nepřestala kouřila dál …šla nemoci naproti …řekla jsem si proč? proč nebojovala proč tu nechtěla být s námi dýl? Víc poznat svou pravnučku …zemřela když mé malé bylo 9 měsíců takže ji nezná …
  takže já jsem ráda a moc děkuji, že jsem poznala silnou osobnost, která bojuje až do konce a nevzdá se … ono tenhle svět je krásné místo a nesmíme se vzdát že byl někdo kdo měl za co bojovat …každý den děkuji tam nahoru, že moje rodina já moje dcera že jsme všichni zdraví a v pořádku …ostatní se vyřeší …Ačkoliv jsem tě vlastně neznala sebralo mě to stejně …asi možná že jsme věkově zhruba stejně a je to hnusné, stejně jako u malých dětí co umírají na leukemie tohle není vůbec fér není ….proč neumírají ti co vraždí? co kradou? proč? proč nevinní co mají své sny a své plány svou milující rodinu ? své lásky? i jsem to probrečela …ve čtvrtek určitě zapalíme s dcerou svíčku a budeme vzpomínat, že existoval člověk, co bojoval až do konce na jeden zmařený osud 🙁 🙁 Přemýšlela jsem zda vůbec něco psát když jsem tě neznala, ale asi musím říct no napsat co mi leží na srdci, tak hrdino hlídej všechny své blízké tady ….lidský svět je plný krásy ale taky bolesti …chraň je 🙂 tak sbohem a rodině upřímnou soustrast.

 48. Simonko, jste úžasná a Peťko byl moc statečný. Přečetla jsem jeho příběh jedním dechem a najednou jste napsala, že Peťko už není. Brečím az nevidím na to co píší. Přijměte prosím hlubokou soustrast. Držte se vy i Peťkova rodina. S láskou Rosali

 49. Jedno vím, že jestli nějak vypadá opravdová a čistá láska tak je to ta Vaše. Mnozí bychom se mohli od Vás mohli učit. Láska bez předsudků, hranic. Vím, že to moc bolí, nikdy nezapomenete to nejde, ale čas rány alspoň trochu zahojí a ta bolest se bude dát alspoň trochu vydržet. Jste úžasná, držte se.

 50. Před nedávnem jsme na něj mysleli a posílali energii aspon na dálku. Pojdme si na něj vzpomenout ještě jednou.5.10 v 12:30. Jako na bojovníka s velkým srdcem a velkou energií. Znala jsem ho jen z blogu a i tak mě jeho život zasáhl. Ve čtvrtek si vezmu na sebe ten nejžlutější svetr(na pohřeb nemůžu a ani mi tam nepřísluší být a chtěl ho barevný. ) Tak aspon takhle symbolicky. Simonka je pro mě taktéž ta, před kterou nezbývá nic jiného než smeknout.

 51. Mila Simonko, mily Petko… Tento blog i cely Petkuv pribeh jsem objevila teprve dnes a je mi moc lito, ze jsem nemela moznost Petovi drzet palce a psat slova povzbuzeni, kdyz tu jeste byl.
  Z jeho komentaru byla citit obrovska touha zit, mel skvely styl psani a velky smysl pro humor, a pritom byl tak skromny… To, ze i pres svuj stav mel v srdci misto pro ostatni, zejmena male onkologicke pacienty, ktere se snazil formou socialnich medii podporit, je ukazka toho, ze to byl clovek s velkym „C“. Pribehu „rakovinaku“, jak jim sam Petko rikal, je na socialnich sitich nespocet, ale tento krasny clovek ve mne zanechal hlubokou stopu.
  A jak konkretne ovlivnil muj zivot? Budu se snazit zit tak, jako by kazdy den byl ten posledni. A prihlasila jsem se do registru darcu kostni drene. Verim, ze snad par dalsich lidi, kteri Petkovi po celou dobu fandili a sledovali jeho pribeh, se k tomuto kroku odhodla. Protoze, jak Petko rikal, nikdo z nas nikdy nevi, kdy se ocitne na druhe strane a bude potrebivat pomoc…
  Simonko, tobe drzim palce, abys toto tezke obdobi prekonala, jak nejlepe to jde, byl to na tebe obrovsky fyzicky a psychicky napor a budes potrebovat podporu a cas na zahojeni…
  Posilam objeti a myslim na vas, na oba.

 52. Byl jsi zlatý člověk plný energie tvůj příběh jsem sledovala úplně od začátku kdy to všechno začalo vím že teď už se v nebicku máš dobře a netrápíš se.. Ale tvůj příběh by mohl pokračovat i po tom když jsi odešel protože tvůj odkaz tu bude na vždy.. Máme tě rádi jsi bojovník a získal jsis srdce celé moji rodiny kterou tvůj odchod hluboce zasáhl budeš nám chybět a Simčo tobě přejeme že srdce upřímnou soistrast

 53. Je mi to tak moc líto ?..
  Sledovala jsem Péťův příběh několik měsíců a moc jsem si přála, aby se z toho dostal, věřila jsem tomu. Snažila jsem se mu posílat energii a sílu. Je to pro mě nepochopitelné, ale asi to tak bohužel mělo být.
  Peťa byl neuvěřitelný bojovník, bojoval až do konce tak statečně.. Má můj největší obdiv a zároveň jsem mu moc vděčná za to, že mnohým z nás, kteří jsme sledovali jeho příběh, ovlivnil život a ukazoval nám, že vždy stojí za to bojovat. A vy dva jste nám všem ukázali, že pravá láska stále existuje. Zdá se neuvěřitelné to co mezi vámi bylo a asi navždy bude. Byla jsi ohromně statečná a bojovala jsi s Péťou až do konce. Jsi vyjímečný člověk Simonko! Oba jste byli.. Je pro mě neuvěřitelné to, že i teď ještě nacházíš sílu a informuješ nás o všem.. nejen za to ti moc děkuju!
  Nedovedu si představit to, co právě teď prožíváš, ani to, co prožívá Peťova rodina. Všichni jste byli neskutečně silní. Můžu vám všem teď jen popřát hodně síly.. I když tady Péťa už není, vždy ho budeš mít u sebe, ve svém srdci. A on na tebe zeshora bude dávat pozor. To platí samozřejmě i pro jeho rodinu a blízké.. Časem se určitě zmírní bolest a ty se zas budeš moct na svět usmívat.
  Přeju ti, aby jsi měla ve svém životě už jen samé štěstí a žila jsi spokojeným a šťastným životem. (Asi je to teď pro tebe dost nepředstavitelné, ale chce to vše čas.) A kdybys někdy chtěla, tak jak už tady bylo několikrát psáno, dej nám vědět jak se ti daří.

  Moc mě mrzí, že se ve čtvrtek nedostanu do Brna, ale zapálím svíčku a rozloučím se s Peťou alespoň doma?.

  Držte se!

 54. Měj se tam krásně Peťo. Ať to bude znít sebe víc divně mluvím k tobě každý večer, prosím tě o pomoc v těžkém období, protože já taky věřím jako si věřil ty! A věřím v lásku protože vy dva jste toho byli důkazem. Ať si kdekoliv měj se krásně a opatruj nás všechny. Pro mě si někdo kdo to nevzdal a věřil až do samého konce a beru si z tebe příklad. Nechal si ve mě velký odkaz a není dne kdy na tebe nemyslím. Je mi to moc líto, snad nás všechny slyšíš a vidíš co jsi tu dokázal za neuvěřitelnou věc.

 55. Do dnešního dne jsem nic netušila.. Bloudím po instagramu, objeví se mi tam fotka..kliknu… začínám projíždět Peťka fotky.. nic silnějšího jsem neviděla! Je mi líto, ze jsem to nezahledla dříve, ale až po… Nikdy víc jsem nebrecela! Držte se celá rodina! Peťko je jednoduše hrdina, který měl vedle sebe takového anděla jakým jste vy Simono!

 56. Hodně lidí z tohoto světa odejde a nic po nich nezůstane. Petr tu zanechal krásný příběh, který nelze přečíst bez toho, aby jste cítili lásku a neukápla nějaká ta slzička. Je mi líto, že musí umírat na rakovinu tak mladí lidé. Je mi líto, že rodina a Simča přišla o tak skvělého kluka ….nevím co dál napsat ..asi jen to, že teď už ho nic nebolí a ….stejně se všichni jednou zase sejdou …dříve či později.

 57. Simonko, ani nevíte, jak strašně je mi líto, že jste ztratili takového člověka. Vím, jak se cítíte. Před 4 roky mi na leukémii zemřel manžel a dětem úžasný táta.
  Teď to bolí strašně moc, ale věřte, že se bolest zmírní. Péťa zůstane ve vašich srdcích. Vy máte to štěstí tady být, naplno žít a radovat se z každého dne. Tohle vám všem Péťa přeje a byl.by rád, abyste si každý den užívali.

 58. Upřímně jsem váš příběh sledovala opravdu dlouho a nechapu sama, že mě tolik zasáhl…příběh dvou lidí, které ani neznam. Ale musim jedno napsat…opravdu jsem byla na 100% přesvědčena, ze se Péťa vyléčí a šíleně mě mrzí jen ten pocit co ty jako jeho zena musíš ted cítit. Taky mam muže, také jsem spolu v dobrém i “zlem” ale zažít tohle musí byt silene. Mas muj obdiv, mou úctu a mou veškerou podporu. Vim, ze tyhle “žvásty” čteš asi často, ale uprimne se asi slovy nedá vyjádřit, co vsechno bych ti chtěla poprat. Drz se! Jsi neskutečně statečná zena!!! Opravdu bych si prala byt tak stastna, jako jsi ty. Anet

 59. Brecim, strasne brecim jak je mi to lito…-:(Pribeh Peti jsem zjistila nahodou a pak ho uz vyhledavala vsude… Je mi to tak lito, ze nemam slov.. Simco, maminko od Peti a cela rodino od Peti, Peta ovlivnil zivot mnohym a i me a nikdy na nej nezapomenu. Hodne mi dal a za to mu VELMI dekuju…..

 60. Tak to je v prdeli tohlencto po 5mes. sem si vzpomela opet na petu abych vedela jak se mu dari a na jeho profilu vidim vzpominame uplne me jako by pichlo u srdce a hled hledala co se stalo proc uz zde neni no neni mi dobre rodine i Simci preji hlubokou uprimnou soustrast

 61. Upřímnou soustrast..a péto tobě přeji šťastné chvilky tam nahoře a pak i v příštím životě atd. atd. 🙂

 62. Je to už šest let a pořád na Tebe myslím,jak jsi byl silný ❤️ občas si tvou cestu tady pročítám abych nezapomněla,jak skvělý člověk jsi byl a vlastně jací byli a jsou lidé,kteří s tou sviní měli a mají co dočinění.. i když jsem Tě osobně neznala,ale i tak jsi ve mně zanechal obrovskou stopu a díky tobě jsem se lépe vypořádávala s odchodem mého taťky půl roku po tobě.. love ❤️🌈

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *