34. den – Animal Center – přepis

Toto je doslovný, neupravený přepis z deníku, který měl Petr u sebe na cestě do Peru. Před jeho smrtí jsem mu slíbil, že ho dokončím.
Ať myšlenka žije dál.
EH

Budím se, průjem nikde! Hurá. Ještě měřím teplotku a ta je taky fajn. Dávám si, jak jinak než teplou sprchu. Pouštím klimu na 24°C a zabubávám se zpět. Pouštím si film „Copak je to za vojáka“. A utíkám na snídani, kde už čeká Zein.

Za 2hod jim to letí domů a on si v klidu pije kávičku. Klopím do sebe 1l džusu z Maracui a vajíčka. Čekám dole na recepci a vyčkávám na ty dva loudy. Po 30min přichází a loučím se s nimi. Naskakují do auta a jsou pryč. Jak já jim závidím. Jdu si lehnout a nabírat sílu. Mezitím, co jsem spal, přijela Barbara a ubytovali se hned pode mnou. Vzbudila mě, jak jinak recepční, co se už se naučila asi 5 slov anglicky. „You go restaurant lunch ready.“ 😀
Potkávám zde Barbaru. Chce jet za 30min do zvířecího centra, kde je možné krmit zvěř svým ovocem. Měřím teplotu – 38.8.°C. Ale jo, JEDU! Nenechám se ovládat nemocí.

Cesta byla super. Coco nám vyřval skvělou cenu 30 soles za cestu tam i zpět i vstup. První ohrada byla s jaguáry, ale byli unavení a spali. Ve druhé byla spider monkey extrémně agresivní opice, ke které nás radši nepustili.

 

Poté malé opičky, které už jen po otevření ohrady automaticky lezli po příchozích a žebrali. Jedna si vybrala mě. Lezla mi po hlavě a trhala vše, co se jí nelíbilo. Strkala mi prsty do uší a na to už jsem se musel posadit. Měl jsem z ničeho nic nával, při kterém jsem vůbec nevnímal přítomnost. Pískalo mi v uších a viděl jsem jen bílo. Z toho stavu mě dostala, když mi začala škubat moje poctivě narostlý vousy! Lezla mi i pod triko a kousala dost blízko bradavek a fakt to dost bolelo.

Naštěstí ji zaujal můj čakrový náhrdelník a začala okusovat kámen. Po 2min usoudila, že se to nejí, ale hlavně jsem vytáhl mandarinku. Poslušně si sedla na rameno a čekala. Ha! Tak na ně! Mlaskala a šťávy tekly všude. Hlavně mě za krk. Byli jsme tu asi 15min a popravdě stačilo. Jsou drzé a kradou.

V další byli sjetí lenochodi. Krmí je jen kokou. 😀 Byl tak ňuňavej. Sám natahoval ruce na obejmutí a já neodolal. Byl jak plyšák.

 

V následující byli tukani a přežraný anakondy. V kleci lítalo asi deset kuřat – absolutní nezájem. Začalo mi být zase zle. Sledoval jsem želvy prehistorické. Měla asi 80cm a divnou hlavu, vypadala jako špinavý kámen.

Už jedeme zpátky na hotel. Pouštím ledové království a ulehám špinavej, ale spokojenej. Beru ATB a spinkat.

Dobrou noc lásko.

7 komentářů u „34. den – Animal Center – přepis“

  1. Eriku,
    děkuji Vám za všechny, co jsme drželi Peťovi palce, aby měl jeho boj šťastný konec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *